Bezpieczna podróż dziecka

Bezpieczna podróż dziecka

W sklepie Wiktoria Artykuły Dziecięce znajduje się specjalnie stanowisko przeznaczone do doboru fotelika samochodowego

Zastanawiasz się, jak zadbać o bezpieczeństwo i komfort podróży swojego dziecka? Nie jesteś pewien, czy fotelik samochodowy, który posiadasz, jest odpowiedni i właściwie zamontowany? Wejdź do świata mądrego i świadomego rodzicielstwa. Dzięki pomocy wykwalifikowanych pracowników sklepu Wiktoria Artykuły Dziecięce jazda samochodem stanie się dla twojego dziecka wspaniałą przygodą, a ty będziesz mieć pewność, że bezpiecznie dotrze do celu.

Fotelik samochodowy to rzecz niezbędna, jeśli zamierzamy przewozić dziecko samochodem. Przy jego doborze, nie wybieraj pierwszego modelu, jaki wpadnie ci w ręce. Dlaczego? Fotelik musi być odpowiedni do wieku, wzrostu i wagi dziecka. Musi także idealnie pasować do samochodu. Dlatego warto poświęcić czas na jego wybór.

Fotelików nie możemy kupować na wyrost, nie mogą być też za małe. Rodzice muszą uwzględnić ich podział na kilka kategorii. Pierwsza jest przeznaczona dla niemowląt. Są to tzw. nosidełka, odpowiednie dla maluchów do 13 kg. W okresie pierwszych urodzin dziecka następuje moment, gdy należy wymienić fotelik samochodowy na większy. W kolejnej grupie znajdują się foteliki z kategorii wagowej 9-18 kg. Posłużą do około czwartego roku życia. Grupa trzecia to foteliki 15-36 kg. - Jeżeli mały pasażer przekroczy którąś z kategorii wagowych, należy bezwzględnie wymienić fotelik. Stawiamy przecież na szali bezpieczeństwo naszego dziecka - mówi Rafał Pawłowicz, właściciel sklepu Wiktoria Artykuły Dziecięce.

Po wyborze fotelika dostosowanego do wagi i wzrostu dziecka, należy sprawdzić, czy będzie odpowiedni do samochodu, który posiadamy. Może się np. okazać, że pasy w aucie są zbyt krótkie i nie pozwalają na przypięcie wybranego modelu. - Sprawdzamy mocowanie, kąt nachylenia oraz to, czy fotelik dobrze leży na kanapie. Wszystko musi być stabilne i dobrze dopasowane - wyjaśnia Pawłowicz.

Jak podkreśla, nie metka i wysoka cena gwarantują bezpieczeństwo. - Droższy model nie znaczy, że będzie bardziej stabilny niż tańszy. Bezpieczny fotelik jest kompatybilny z samochodem, stabilnie zamontowany - zaznacza.

Firma posiada wewnątrz budynku specjalne stanowisko przeznaczone do doboru fotelików. Rodzice mogą przyjechać ze swoją pociechą i z pomocą przedstawiciela wybrać najlepszy model dostosowany do potrzeb dziecka, bądź skonsultować, czy zakupiony już fotelik jest odpowiedni. Poza tym na miejscu w specjalnej przygotowanej strefie wykwalifikowany pracownik sprawdzi, czy fotelik jest prawidłowo zamontowany i ustawiony w aucie. Takie badanie można wykonać, nawet jeśli fotelik nie był kupowany w sklepie Wiktoria. I co najważniejsze, jest ono całkowicie bezpłatne!

Sklep Wiktoria Artykuły Dziecięce oferuje najniższe ceny fotelików samochodowych w mieście i wysokie rabaty! Znajdziesz tu szeroką gamę różnorodnych modeli. Po zakupie otrzymasz szkolenie z obsługi i montażu fotelika. Śledź profil Facebook/Wiktoria Artykuły Dziecięce - bądź na bieżąco z aktualną ofertą i skorzystaj z dni otwartych z przedstawicielami producentów.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy