Będzie droga do Bialskiej Onkologii

Będzie droga do Bialskiej Onkologii

BIAŁA PODLASKA Władze miasta podpisały umowę na wykonanie drogi dojazdowej do nowo powstałego budynku Bialskiej Onkologii. Prace – jak dowiadujemy się w magistracie – mają rozpocząć się po ustaniu przymrozków.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców, a przede wszystkim pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego i dokładamy swoją cegiełkę do tworzenia infrastruktury powstającego oddziału onkologicznego. Zgodnie z umową, którą podpisałem z prezesem bialskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Leszkiem Horegladem, zbudujemy drogę dojazdową od ulicy Jana II Kazimierza – informuje prezydent Michał Litwiniuk.

Droga powstanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” – wykonawca zobowiązał się do wykonania tej inwestycji do końca czerwca. Jej koszt to ponad 300 tys. zł.

A jak idą prace w Bialskiej Onkologii? Od Magdaleny Us, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, słyszymy, że budynek został już odebrany od wykonawcy robót budowlanych. – Aktualnie na ukończeniu są prace związane w wykonaniem oznakowania, wystrojem wnętrz oraz grafikami dekoracyjnymi. Na ukończeniu są również formalności związane z dostawą mebli do budynku. W budynku od 28 grudnia funkcjonuje już punkt szczepień przeciwko Covid-19. Przeniesienie oddziału onkologii klinicznej, oddziału hematologicznego, chemioterapii oraz poradni onkologicznej planowane jest na połowę lutego – informuje Us.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: