Bargielska sensacyjnym mistrzem Polski!

Bargielska sensacyjnym mistrzem Polski!

Mistrzyni Katarzyna Bargielska w gronie pozostałych medalistek MP U-23 w skoku w dal

W ostatni czerwcowy weekend Lublin gościł uczestników 36. Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23 w lekkiej atletyce. Wśród nich znalazło się pięcioro reprezentantów AZS-AWF Biała Podlaska, ale ostatecznie wystartowało czworo. Najlepiej wypadła Katarzyna Bargielska, która niespodziewanie wygrała skok w dal.

Studentka pierwszego roku fizjoterapii na bialskiej AWF wyszła na prowadzenie po trzeciej próbie finałowego konkursu, kiedy to uzyskała odległość 6,09 m, poprawiając „życiówkę” o 12 cm. Później, pomimo wysiłków i starań faworytek, podopieczna trenera Tadeusza Makaruka nie oddała go do końca i sensacja stała się faktem! Drugie miejsce po skoku na 6,02 m, oddanym po mobilizacyjnej rozmowie z Sebastianem Chmarą, zajęła Adrianna Sułek z Zawiszy Bydgoszcz a trzecie Gaja Wota z Wawelu Kraków, skacząc 5,96 m. tyle samo uzyskała także Weronika Grzelak z Górnika Wałbrzych, ale miała gorszy drugi wynik (5,81 przy 5,89 krakowianki).

W konkursie skoku w dal wzięły ponadto udział Agata Stypułkowska oraz Monika Stypułkowska. Pierwsza z nich wyrównała swój rekord życiowy (5,76 m) i zajęła szóste miejsce. Z kolei wieloboistka, odczuwająca jeszcze skutki choroby, która zaatakowała ją ponad dwa tygodnie wcześniej przed mistrzostwami Polski w wielobojach (była w nich dziewiąta, zaś w klasyfikacji U-23 – piąta), miała poważne problemy z rozbiegiem. Ostatecznie uzyskała 5,16 m, a więc rezultat daleko odbiegający od jej rekordu życiowego, wynoszącego 5,79 m. Lepszy występ odnotowała w biegu na 100 m ppł., gdzie czas 15,03 s dał jej dziewiąte miejsce.

Za niezły należy też uznać występ ostatniego z bialskich akademików – sprintera Bartosza Litwinka. W biegu na 200 m ustanowił rekord życiowy – 22,15 s, który dał mu czternastą lokatę.

Do konkursu skoku w dal nie przystąpił natomiast Piotr Tarkowski, któremu tydzień wcześniej podczas wygranych zawodów w Białej Podlaskiej (7,60 m) odnowił się uraz mięśnia dwugłowego (na szczęście niegroźnie) i nie chciał jego pogłębienia przed czekającymi go w dniach 11-14 lipca w Gävle młodzieżowymi mistrzostwami Europy. W szwedzkim mieście Polskę reprezentować będzie w sumie 56 lekkoatletek i lekkoatletów.

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy