Awanturnicy zdewastowali kościół i dobijali się na plebanię

Awanturnicy zdewastowali kościół i dobijali się na plebanię

PISZCZAC Za zniszczenie mienia odpowiedzą dwaj młodzi mężczyźni w wieku 19 i 24-lat. Sprawcy zniszczyli wyposażenie świątyni warte 800 zł i ukradli księgę liturgiczną. zatrzymany doprowadzony przez policjanta

Funkcjonariusze wylegitymowali awanturników, 19-letniego mieszkańca gminy Piszczac oraz 24-latka z Piszczaca. W chwili zdarzenia mężczyźni byli pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem każdego z nich wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

– W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ujawnili u 24-latka lekcjonarz liturgiczny pochodzący z kościoła.  Policjanci ustalili, że przed zgłoszeniem mężczyźni weszli do kościoła, gdzie dokonali zniszczenia mienia oraz kradzieży. Dodatkowo w trakcie interwencji starszy z mężczyzn znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjanta – dodaje rzeczniczka Policji.

Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. W środę 11 lutego usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował  wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Obydwaj odpowiedzą również za popełnione wykroczenia.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: