Autostradą w kierunku Białej Podlaskiej

Autostradą w kierunku Białej Podlaskiej

BIAŁA PODLASKA Poznaliśmy oferty na ostatni odcinek autostrady A2 pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską. W przetargu na zaprojektowanie i budowę około 18-kilometrowego odcinka autostrady A2 pomiędzy rejonem miejscowości Malinowiec (km 580+190) a węzłem Łukowisko wpłynęło siedem ofert. 

Autostrada A2 jest w budowie. – W sierpniu 2020 r. oddaliśmy do ruchu ponad 15 km A2 pomiędzy węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Wiosną podpisane zostały umowy na dwa kolejne odcinki autostrady pomiędzy węzłami: Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Przewidywany termin ukończenia prac to jesień 2023 r. W przypadku środkowego odcinka węzeł Groszki – węzeł Gręzów w grudniu wybraliśmy najkorzystniejsza ofertę złożoną w przetargu – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

23 grudnia 2020 r. otwarte zostały oferty na odcinek węzeł Siedlce Zachód – rejon m. Malinowiec, 5 stycznia na węzeł Łukowisko – rejon miejscowości Swory, a 19 stycznia na odcinek rejon miejscowości Swory – węzeł Biała Podlaska. Teraz przyszedł czas na zakończenie ostatniego – od rejonu m. Malinowiec do węzła Łukowisko – z czterech postępowań przetargowych na przedłużenie autostrady od Siedlec do Białej Podlaskiej. W ubiegłym tygodniu poznaliśmy oferty.

Więcej w papierowym wydaniu „Podlasianina” z 26 lutego.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: