AP TOP-54 i Dwójka ostatnimi mistrzami

AP TOP-54 i Dwójka ostatnimi mistrzami

Mistrzowska UKS Dwójka Międzyrzec Podlaski z prezesem BOZPN Witoldem Wójtowiczem

Dobiegły końca XXI Halowe Mistrzostwa BOZPN grup młodzieżowych. Rozgrywki zdominowała Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska, której drużyny zwyciężyły w sześciu z dziewięciu kategorii wiekowych. Jako ostatni uczynili to młodzicy starsi (ur. w 2006 r. i mł.). Wśród orlików starszych zwyciężyła międzyrzecka Dwójka.

 Tytuł bialczanie wywalczyli 23 lutego w Komarówce Podlaskiej. Najpierw w grupie pokonali po 2:0 AMPlus Łuków i Victorię Parczew, 7:1 Krznę Rzeczyca i 4:0 Olimpię Jabłoń oraz zremisowali 2:2 z Gromem Kąkolewnica. Ten ostatni również awansował do półfinału, wygrywając 3:1 z AMPlusem, 6:1 z Krzną i 2:1 z Olimpią oraz ulegając 1:2 Victorii. Z drugiej grupy do dalszych gier zakwalifikowały się: MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski (po 2:0 z AZ-BUD-em Komarówka Podl. i Granicą Terespol), 3:1 z LKS Milanów oraz 1:0 z DAF Łuków) a także LKS Milanów (po 2:1 z AZ-BUD-em i Granicą, 3:0 z DAF).

W półfinałach najlepiej wypadła szkolona przez Roberta Mazura i Konrada Więcierzewskiego AP TOP-54, pokonując LKS Milanów 4:1. Jej finałowym rywalem został MOSiR Huragan, który po bezbramkowym remisie z Gromem, wygrał z nim w rzutach karnych 2:1, po czym przegrał w finale z bialczanami 0:1. Trzeci był LKS, po zwycięstwie 3:0 nad Gromem.

Jako ostatni swoje mistrzostwa rozegrali w Krzewicy orlicy starsi (ur. w 2008 r. i mł.). Zanim w finale Dwójka Międzyrzec Podlaski spotkała się z Victorią Parczew, międzyrzeczanie wygrali w grupie 4:0 z Krzną Rzeczyca, 3:0 z MOSiR Huraganem i 1:0 z Victorią Parczew oraz zremisowali 2:2 z AMPlusem Łuków, następnie w półfinale pokonali 4:0 Niwę Łomazy. Z kolei parczewianie zwyciężyli w grupie 9:0 Krznę, 3:1 MOSiR Huragan i 1:0 AMPlus oraz w półfinale 1:0 AP TOP-54 Biała Podlaska. Ostatecznie główny puchar odebrała prowadzona przez Michała Kieruczenko Dwójka, po wygranej 1:0 nad Victorią, a trzecie miejsce zajęła AP TOP-54, gromiąc Niwę 6:0.

Mistrzowskie składy: AP TOP-54 - Napiórkowski, Popławski, Wnuk, Antoniuk, Zalewski, Sweklej, Śledź, Gadomski, Panasiuk i Sawczuk; Dwójka - Jóźwik, Zaniewicz, Lesiuk, Chilicki, Zgorzałek, Charczuk, Filipek, Wegrzyniak, Tymoszuk, Pajdowski i Ignatiuk. Najlepszymi zawodnikami obu turniejów zostali J. Zalewski (AP TOP-54) i F. Izdebski (Victoria), bramkarzami – K. Waszkiewicz (MOSiR Huragan) i J. Czebreszuk (AP TOP-54), zaś najcelniej strzelali: J. Zasiuk (Granica) oraz B. Zaniewicz (Dwójka).

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy