Adam Dobrowolski zwycięzcą I Crossu Nadbużańskiego

Adam Dobrowolski zwycięzcą I Crossu Nadbużańskiego

Blisko trzydzieści osób zgłosiło się do I Crossu Nadbużańskiego, zorganizowanego w malowniczej scenerii w Krzyczewie i okolicach.

Ostatecznie do startu dopuszczono piętnastu zawodników, którzy podjęli się próby pokonania dystansu podzielonego na trzy etapy. Najpierw musieli zaliczyć w kajakach trzy pętle po 2 km, następnie przejechać 8 km rowerami, by na zakończenie przebiec około 2,5 km.

Najtrudniejsza okazała się pierwsza część, szczególnie ta związana z płynięciem w górę rzeki, ponieważ zadanie utrudniał silny wiatr. Najlepiej ze wszystkim poradził sobie Adam Dobrowolski z Terespola, który jako pierwszy wysiadł z kajaka i prowadzenia nie oddał do samej mety. Cały dystans pokonał w czasie 1:13,57. Drugie i trzecie miejsce zajęli mieszkańcy Białej Podlaskiej – odpowiednio Michał Wieprzowski (1:18,08) i Sławomir Bańgura (1:19,26). Najszybszą zawodniczką okazała się Marta Mandziuk, uzyskując czas 1:25,43. Najmłodszym uczestnikiem była startująca razem z tatą Zbigniewem 9-letnia Michalina Panasiuk (2:00,12), a najstarszym Artur Słowikowski (1:43,44).

Piknikową atmosferę zapewnili organizatorzy: gospodarstwa agroturystyczne Marta i Bużny Szlak w Krzyczewie oraz Malówka w Malowej Górze, a także gospodarstwo gościnne Kraciówka w Koczukówce i OSP w Krzyczewie. Dziękują oni, razem z pomysłodawcą crossu Włodzimierzem Denkiewiczem, zarówno strażakom, jak i funkcjonariuszom Straży Granicznej z oddziału w Bohukałach. Zapraszają też do udziału w przyszłorocznej edycji imprezy.

Obejrzyj galerię >>

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: