Aby serce napełnić nakrętkami

Aby serce napełnić nakrętkami

Takie pojemniki zdobią już ulice wielu polskich miast

BIAŁA PODLASKA Stowarzyszenie Biała Samorządowa ruszyło ze zbiórką pieniędzy na stojak w kształcie serca, w którym każdy będzie mógł zostawiać zabrane nakrętki. Te z kolei trafią na zbiórki charytatywne.

Zbiórka prowadzona jest poprzez stronę internetową, a chętni mogą wpłacać pieniądze pod adresem: www.zrzutka.pl/2hpjnh. „Każdy z nas wie, że warto zbierać plastikowe nakrętki. Większość z nas je zbiera. Problem zaczyna się, gdy mamy nakrętki, a nie mamy ich gdzie oddać” – piszą organizatorzy zbiórki na stronie Zrzutka.pl. „Stowarzyszenie Biała Samorządowa, chcąc ułatwić zbiórkę nakrętek mieszkańcom Białej Podlaskiej, organizuje zrzutkę na 3 pojemniki, które ustawimy w dogodnych dla mieszkańców lokalizacjach naszego miasta” – zapowiadają.

Na koncie jest już prawie 1 tys. zł, a planowane jest zebranie 6 tys. zł. Takie pojemniki z powodzeniem sprawdzają się w innych miastach, stanowiąc ciekawe uzupełnienie przestrzeni. – Nie mamy jeszcze dokładnej lokalizacji, ponieważ nie wiemy, ile pieniędzy uda nam się zebrać. Zrzutka potrwa do 4 lipca. Pomysł został podpatrzony za granicą – mówi w rozmowie z „Podlasianinem” Konrad Afaltowski ze Stowarzyszenia Biała Samorządowa.

Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Cele są różne, ale oczywiście charytatywne. – Na początek nawiązaliśmy współpracę z Marcinem Lubańskim z fundacji Kreacja Magia Rak, który prowadzi akcję zbierania nakrętek. Oczywiście jesteśmy otwarci na nawiązywanie współpracy z każdym potrzebującym – dodaje Afaltowski.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy