45-latek odpowie za podpalenie

45-latek odpowie za podpalenie

GMINA BIAŁA PODLASKA 45-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska jest podejrzany o podpalenie budynku gospodarczego na terenie miasta.

Do zdarzenia doszło w minioną niedziele przy ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Po godzinie 4.00 nad ranem dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o pożarze budynku gospodarczego, w którym składowane były odpady komunalne. W wyniku zdarzenia częściowemu spaleniu uległo poszycie dachu wraz z jego drewnianą konstrukcją. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 12 tysięcy złotych. Na szczęście ogień nie przeniósł się na sąsiadujące budynki.

Policjanci ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 45-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

W trakcie rozmowy z zatrzymującymi go policjantami przyznał, że tego dnia nocował u znajomych. Kiedy wyszedł z ich domu siedział w rejonie budynku, gdzie palił papierosy pozostawiając tam niedopałki. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 45-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także:

Folklor bez granic w Janowie Podlaskim