33-letnia produkowała w mieszkaniu papierosy. Odpowie przed sądem

33-letnia produkowała w mieszkaniu papierosy. Odpowie przed sądem
fot. KMP w Białej Podlaskiej

BIAŁA PODLASKA Bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Włodawy zabezpieczyli urządzenia do nielegalnej produkcji i pakowania papierosów, krajankę tytoniową oraz gotowy już produkt. Zarzuty w tej sprawie usłyszała 33-letnia mieszkanka miasta.

W ubiegłym tygodniu bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Włodawy ustalili, że w osobowym mitsubishi podróżującym w stronę Włodawy przewożone są prawdopodobnie papierosy bez polskiej akcyzy.

W Dubowie funkcjonariusze zatrzymali wytypowane auto. Wówczas potwierdzili posiadane informacje. Podczas przeszukania samochodu ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Samochodem podróżowały trzy osoby, w tym 33-letni mieszkanka Białej Podlaskiej, która oświadczyła, że „samoróbki” stanowią jej własność.

Dodatkowo w miejscu zamieszkania 33-latki funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli urządzenia do produkcji i pakowania papierosów, ponad 7 kilogramów krajanki tytoniowej, kilka tysięcy gilz i gotowy już produkt. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło  w tym przypadku niemal 7 tysięcy złotych.

Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. 33-latka usłyszała już zarzuty. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: