19-latek z Janowa zatrzymany. W aucie miał mefedron

19-latek z Janowa zatrzymany. W aucie miał mefedron

Za posiadanie środków psychotropowych odpowie 19-latek z gminy Janów Podlaski. W jego samochodzie policjanci ujawnili dużą ilość mefedronu. Dodatkowo młodzieniec kierował pojazdem pomimo aktywnego zakazu.

Do zdarzenia doszło we wtorek 11 lutego na ul. Łomaskiej w  Białej Podlaskiej. Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w rejonie lotniska, zatrzymali do kontroli  drogowej fiata.

– Za kierownicą auta siedział 19-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. Razem z kierowcą samochodem podróżowało troje pasażerów. W trakcie kontroli kierowca zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. W portfelu młodzieńca ujawnili woreczek strunowy a w nim krystaliczny proszek – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzezcnik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze zdecydowali się użyć psa służbowego. Czworonóg jednoznacznie wskazał miejsca, gdzie jeszcze może znajdować się zabroniona substancja.

– Policjanci ujawnili tam kolejne porcje zapakowane w woreczki. Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że jest to mefedron. Ujawniona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 80 porcji tego narkotyku. Środki zostały zabezpieczone, natomiast nastolatek trafił do policyjnego aresztu – dodaje rzeczniczka bialskiej Policji.

W trakcie wykonywanych z 19-latkiem czynności policjanci ustalili również, że chłopak ma już na swoim koncie aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: