16-latek jechał motocyklem bez uprawień

16-latek jechał motocyklem bez uprawień
fot. KMP w Białej Podlaskiej

GMINA WISZNICE Przed sąd rodzinny trafi 16-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego, który został zatrzymany przez mundurowych, po tym jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W rejonie skrzyżowania nie zapanował nad motocyklem. W rozmowie z mundurowymi oświadczył, że uciekał, gdyż nie ma prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło 26 czerwca w miejscowości Ratajewicze. Policjanci bialskiej grupy SPEED zauważyli dwóch nastolatków podróżujących jednośladami. Jeden z nich jechał motorowerem, drugi zaś motocyklem. Z uwagi na podejrzenie, że może on kierować bez uprawnień postanowili zatrzymać ich do kontroli.

– Jednak chłopak podróżujący motocyklem, widząc sygnały świetlne i dźwiękowe podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za  uciekinierem, który w trakcie pościgu nadal nie reagował na sygnały do zatrzymania, stwarzając zagrożenie sobie i innych uczestnikom ruchu. W rejonie skrzyżowania młodzieniec nie zapanował nad motocyklem wywracając się. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie doznał obrażeń ciała – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

Policjanci potwierdzili tożsamość kierowcy. Okazało się, że jest to 16-letni mieszkaniec gminy Podedwórze. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że chłopak jest trzeźwy, natomiast powodem ucieczki był fakt, że nie posiada jeszcze uprawnień do kierowania. Dodatkowo motocykl, którym podróżował nie był zarejestrowany ani ubezpieczony.

Jednoślad  trafił na parking strzeżony, a nastolatka przekazano jednemu z rodziców. Wkrótce sprawą16-latka zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy