12-latek postrzelił z wiatrówki kolegę

12-latek postrzelił z wiatrówki kolegę

Wiatrówka, z której postrzelony został chłopiec

TUCZNA Dramatycznie zakończyła się zabawa wiatrówką w strzelanie do celu dla grupy małoletnich chłopaków. W czasie zabawy 12-latek postrzelił o dwa lata młodszego kolegę.

Do zdarzenia doszło w środę 10 lipca wieczorem na jednej z posesji w gminie Tuczna. - Dyżurny komisariatu w Terespolu powiadomiony został o  postrzeleniu z wiatrówki 10-letniego chłopca. Do zdarzenia miało dojść na jednej z posesji w gminie Tuczna. Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili, że 12-latek oraz jego dwaj młodsi koledzy bawili się na terenie posesji. W pewnym momencie w pomieszczeniu gospodarczym znaleźli wiatrówkę oraz śrut i postanowili nią „postrzelać do celu” - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W czasie zabawy prawdopodobnie doszło do oddania przez jednego z chłopców niekontrolowanego strzału i śrutem został trafiony 10-latek. Na szczęście, powstałe obrażenia nie zagrażają życiu dziecka. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego zdarzenia.

- Apelujemy do rodziców o zwiększony nadzór nad dziećmi w okresie wakacji. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to gdzie i czym bawią się nasi podopieczni. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii - dodaje rzeczniczka bialskiej policji.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: