10 zachorowań z Białej i 9 z powiatu

10 zachorowań z Białej i 9 z powiatu

REGION Ministerstwo Zdrowia opublikowało dziś bieżące dane na temat zachorowalności na COVID-19. W całym kraju nowych zachorowań było dziś (12 stycznia) 5569. A jak sytuacja wygląda w Białej Podlaskiej i powiecie bialskim?

 

Według stanu na 12 stycznia,w  mieście odnotowano 10 nowych zachorowań na koronawirusa, a w powiecie bialskim było ich 9. W całym woj. lubelskim przybyło dziś 344 nowych zachorowań.

Tymczasem trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19. W bialskim szpitalu zainteresowana była nimi ponad połowa pracowników (w WSzS zatrudnionych jest ok 1500 osób).

Szczepionka jest bezpłatna i dobrowolna. Szczepienia obejmą najpierw osoby najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Kolejne grupy zaplanowane do szczepień to: pensjonariusze domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu osób powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, poza tym służby mundurowe, w tym wojsko, oraz nauczyciele.

W następnym etapie będą to m.in. osoby poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi oraz osoby zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: