Życie z baśnią w Magicznych Ogrodach

Życie z baśnią w Magicznych Ogrodach

Nie trać czasu na życie z dala od baśni. Bo ona jest najlepszą przyjaciółką Twojego dorastającego dziecka. Już dziś zaplanuj sobie czas w najlepszej rodzinnej atrakcji turystycznej Lubelszczyzny.

Magiczne Ogrody Janowiec to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. Na 18 hektarach rośnie tu milion drzew, krzewów i kwiatów.
Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany. Oprócz tulipanów, które kwitną mniej więcej do połowy maja, czarują tu piwonie, róże Kordesa, budleje, lawenda, hortensje czy fiołki. Rosną tu też rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. Podczas spaceru można się natknąć na pergole. Kiedy spaceruje się wśród tych pięknych kwiatów i czuje ich zapach, można zbliżyć się do tajemnicy tego miejsca, poczuć, że to baśń nas wciąga.
Baśń wzywa
Każdy kto wspomina czasy dzieciństwa, kiedy po raz pierwszy miał kontakt z baśnią, uśmiecha się. Mimo, że baśnie nie umierają, to jednak współczesny świat, pełen wydarzeń, zakłóca nam dostęp do nich. Radą na to jest wizyta w Magicznych Ogrodach. Tam baśń czeka na gości niemal na każdym kroku. Dzieci czują się tam bardzo dobrze a dorośli mają szansę odnaleźć w sobie dziecko.
Janowiecki park jest położony bardzo wygodnie dla turystów. Leży ok. godziny od Lublina i Radomia. Mniej więcej dwie godziny dzieli go od Warszawy i Rzeszowa.
Baśń zaczyna działać tuż po przekroczeniu bramy Ogrodów. Wszyscy goście otrzymują „Twój przewodnik”, który pomaga w poruszaniu się po tej ogromnej powierzchni. Na tylnej stronie okładki widać mapkę całego terenu a na niej nazwy Baśniowych Krain i lokalizacje unikalnych parkowych atrakcji.
Spacerując po Baśniowych Krainach i poznając ich nazwy, rozbudzamy naszą wyobraźnię. Dom Czarodzieja, Ogród Wróżek, Kwiatowa Dolina czarują małych i dużych. Radość i zachwyt wzbudzają Marchewkowe Pole, Smocze Gniazdo czy Krasnoludzki Gród. Wszystkie atrakcje wymagają tego, co u dzieci naturalne – zmysłu równowagi, zwinności i pokonania lęku. Na małych śmiałków czeka ok. 15-metrowa Krasnoludzka Wieża Prób. Można skorzystać z niezwykłych karuzel, napędzanych siłą mięśni tatusiów. Miejscem unikalnym w skali Europy są Drzewa. Można tam spędzić aktywny czas w podziemnych tunelach i na mostach linowych w koronach drzew. Na parkowych alejkach spotykamy baśniowe postaci.
Wielki bal na zamku wróżek
Magiczne Ogrody są czynne dla swoich gości codziennie. Od poniedziałku do niedzieli zapraszają od godz. 10 do 19. Codziennie na terenie parku można spotkać Czarodzieja, Bulwiaki, Wróżki Smużki, Krasnoludy i oczywiście Mordole.
W sobotę i niedzielę 2 i 3 lipca spodziewamy się wizyty zaprzyjaźnionych wróżek ze Studia Tańca UDS z Lublina, które uświetnią Wielki Bal na Zamku Wróżek Smużek. Tradycyjnie chętnych zaprasza Krasnoludzki Gród a łobuzerskie Mordole szykują się do tańczenia i psot. Więcej informacji na: www.magiczneogrody.com, www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec, instagram.com/magiczne_ogrody.
Wygraj zaproszenie!
Dzięki współpracy z Ogrodami, co dwa wakacyjne tygodnie dwóch czytelników „Podlasianina”, którzy dostarczą wycięte z tygodnika i wypełnione dwa kupony, otrzyma bezpłatne zaproszenia dla czterech osób! Dlatego zachęcamy do jak najszybszego odwiedzenia punktów sprzedaży prasy i kupienia naszego tygodnika.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: