Zwycięstwo AZS PSW z 250. golem w ekstralidze

Zwycięstwem zakończyły dwunasty z rzędu sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej piłkarki AZS PSW Biała Podlaska. Dzięki temu zajęły dziewiąte miejsce. W ostatnich sekundach do bramki rywalek trafiła Dominika Gąsieniec i był to 250. gol zdobyty przez akademiczki w ekstralidze.

AZS PSW Biała Podlaska – UNIFREEZE Górzno  5:1  (4:1).

1:0 – Gąsieniec (2),  1:1 – Kopińska (6, karny),  2:1 – Edel (15),  3:1 – Płoska (24),  4:1 – Grochowska (40, samob.),  5:1 – Gąsieniec (90+1).

AZS PSW: Gocel, Sosnowska, Bosak, Edel, Michalska, Gąsieniec, Wołos, Kuciewicz, Mikołajczak (73 Niedbała), Płoska (76 Najdyhor), Dranouskaya (76 Kozlynets).

Unifreeze: Ozimek, Jeleń, Żakiewicz, Grochowska, Kmieciak, Hossa, Rysiewska, Bała, Szymczak, Garbowska, Kopińska.

Sędzia: A. Adamska (Skarżysko-Kam.).

Kartki-żółte: Gocel i Wołos (AZS PSW) oraz Jeleń (Unifreeze).

Zdegradowany do pierwszej ligi beniaminek przyjechał do Białej Podlaskiej w zaledwie jedenastoosobowym składzie i już po pierwszej akcji gospodyń przegrywał 0:1. Na strzał z ok. 20 m zdecydowała się Gąsieniec i piłka wpadła za kołnierz Marty Ozimek. Za chwilę było już jednak 1:1. Klaudia Gocel sfaulowała Dominikę Kopińską a ta wykorzystała jedenastkę. Rzut karny miały dwie minuty później, po faulu na Klaudii Płosce, akademiczki, ale Wiktoria Kuciewicz trafiła w słupek. Nie pomyliły się za to Elżbieta Edel oraz Płoska. Pierwsza uderzyła zza pola karnego, piłka odbiła się od prawego słupka i wpadła do siatki. Druga celnie główkowała po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ofensywne akcje przeprowadzały też przyjezdne, jednak nie potrafiły trafić w światło bramki AZS PSW. W swoją owszem, jak uczyniła to Marta Grochowska, po nabiciu piłką przez Edel.

W drugiej połowie gra bialczanek stała się mniej składna i wydawało się, że jubileuszowy gol mimo wielu prób nie padnie. W międzyczasie groźnie atakowały grające w osłabieniu, po kontuzji Weroniki Hossy, rywalki, wśród których wyróżniały się Agata Bała oraz Kopińska, ale Gocel efektownie obroniła ich strzały. Aż nadeszła ostatnia minuta, piłka trafiła do Oleksandry Kozlynets, która wypatrzyła Gąsieniec, a ta po zagraniu między obrończynie uprzedziła Ozimek i piłka wtoczyła się do siatki, co udało nam się utrwalić na prezentowanym zdjęciu.

Środa 30 maja

Stary AZS – Nowy AZS

Piłkarki AZS PSW zakończyły w minioną niedzielę sezon, ale czeka je jeszcze jeden mecz, tyle że w niepełnym wymiarze czasowym. W związku z 15-leciem istnienia sekcji piłkarskiej w bialskim klubie jego władze zaprosiły byłe piłkarki, by 30 maja (środa) przyjechały do stolicy południowego Podlasia i spotkały się ze swoimi następczyniami zarówno na boisku, jak też towarzysko.

I do takiego spotkania dojdzie, choć nie wiadomo – ile byłych zawodniczek pojawi się na obiekcie przy ul. Sidorskiej 105. Na pewno nie przyjedzie występująca we włoskiej ACF Brescii Calcio Femminile Katarzyna Daleszczyk, ponieważ nie otrzymała ze swojego klubu wolnego. Przybędą jednak inne i jeżeli ktoś z kibiców zechce je zobaczyć w mini meczu trwającym 2 x 20 minut, to będzie na uczelnianym stadionie mile widziany. Początek o godz. 15.