Zrób coś dla miasta, zgłoś swój projekt

Zrób coś dla miasta, zgłoś swój projekt

BIAŁA PODLASKA Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Składanie wniosków rozpocznie się 17 maja. Na inwestycje zaproponowane przez mieszkańców miasto przeznacza w tym roku ponad 2 mln zł.

Od 17 maja do 11 czerwca mieszkańcy Białej Podlaskiej mają czas na składanie wniosków do budżetu obywatelskiego. Ocena złożonych propozycji potrwa do 19 lipca, a dzień później zostanie opublikowana lista zwycięskich projektów. Na odwołanie będzie czas do 27 lipca. Ostateczna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania zostanie ogłoszona 23 sierpnia. Potem będzie głosowanie: od 26 sierpnia do 6 września na kartach papierowych, a od 26 sierpnia do 10 września – internetowo. Ogłoszenie wyników odbędzie się najpóźniej 4 października. Więcej informacji na stronie internetowej www.bo.bialapodlaska.pl.

Przypominamy, że to już szósta edycja budżetu obywatelskiego. Do tej pory dzięki inicjatywom mieszańców wykonano m.in. chodniki, place zabaw, drogi i miejsca do rekreacji na wszystkich osiedlach Białej Podlaskiej. Chociażby plac zabaw dla osób niepełnosprawnych przy Zespole Szkół Specjalnych, wybieg dla psów przy schronisku Azyl, miejsce rekreacji pod nazwą Janowska Arena i wiele innych.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy