Żona obrabowała firmę męża. Ukradła 12 tys. zł i zastąpiła pociętymi kartkami!

Żona obrabowała firmę męża. Ukradła 12 tys. zł i zastąpiła pociętymi kartkami!

BIAŁA PODLASKA Chciała spłacić swoje zobowiązania dlatego ukradła ponad 12 tys. zł. Mowa o 22-letniej mieszkance miasta, która pocięła kartki papieru i włożyła je do koperty, które mąż miał przekazać do centrali swojej firmy. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży ponad 12 tys. złotych na szkodę jednej z bialskich firm. O dokonanie tego czynu podejrzewana jest 22- letnia żona zgłaszającego. Mężczyzna zorientował się, że doszło do kradzieży, gdy zamiast pieniędzy w zszytych pakietach znalazł wycięte kartki. Kobieta zatrzymana została do wyjaśnienia. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 4 czerwca, mieszkaniec miasta zgłosił kradzież ponad 12 tys. złotych. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że jest pracownikiem jednej z bialskich firm. Zgodnie z zakresem swoich obowiązków w miniony piątek wziął ze sobą gotówkę, którą wpłacić miał po weekendzie do centrali. Kiedy w poniedziałek przekazywał pakiety okazało się, że w dwóch z nich brak jest pieniędzy. Zamiast tego wewnątrz znajdowały się wycięte kartki imitujące pliki banknotów – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

Straty oszacowane zostały na kwotę ponad 12 tys. zł. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić co stało się z pieniędzmi, nikogo też nie podejrzewał o dokonanie kradzieży. Na trop sprawcy wpadli policjanci, którzy szybko ustalili, że związek ze sprawą może mieć żona pracownika. – Okazało się że to 22-letnia żona zgłaszającego. Kobieta zatrzymana została do wyjaśnienia. Choć początkowo kobieta zaprzeczała, że ma cokolwiek wspólnego ze sprawą, w rozmowie z funkcjonariuszami przyznała się do kradzieży – mówi rzecznik.

Kobieta, która utrzymuje, że gotówkę wykorzystała na spłatę zobowiązań, 6 czerwca usłyszała zarzuty, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd. Czyn, którego się dopuściła zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: