Znęcał się na konkubiną

Znęcał się na konkubiną

GMINA JANÓW PODLASKI Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 39-latek z gminy Janów Podlaski. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad konkubiną. Groził także pozbawieniem życia. Odpowie też za groźby pozbawienia życia wobec swojej znajomej, a także uszkodzenie należącego do niej auta.

W miniony weekend do janowskiego komisariatu zgłosiła się mieszkanka gminy Konstantynów. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej znajomy, groził jej pozbawieniem życia. Dodatkowo dzień przed zgłoszeniem uszkodził należący do niej samochód osobowy. Sprawca wybił szybę oraz wgniótł karoserię auta. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 8 tysięcy złotych.

– Tego samego dnia do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka gminy Janów Podlaski. Kobieta oświadczyła, że jej konkubent używając noża groził jej pozbawieniem życia.  Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, wyzywał ją oraz stosował wobec niej przemoc fizyczną. Obydwa zgłoszenia dotyczyły 39-letniego mieszkańca gminy Janów Podlaski. Tuż po przekazanej przez kobiety informacji mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia – relacjonuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Mężczyzna odpowiadał będzie zarówno za znęcanie się jak też groźby karalne i zniszczenie auta. W poniedziałek 26 lipca Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej przychylił się do wniosku i zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem  karnym mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy