Zmobilizowali się i sprzątnęli osiedle. Kto następny?

Zmobilizowali się i sprzątnęli osiedle. Kto następny?

Dzieci sprzątnęły ulicę Żwirki i Wigury. Osiedle jest dzięki tej akcji choć trochę czystsze

BIAŁA PODLASKA"Zasługujemy na piękne miasto" - to akcja, w ramach której lokalni społecznicy, m.in. z Białej Samorządowej, sadzili w mieście krokusy. Okazuje się, że w jej ramach można zrobić jeszcze więcej a skorzystają na tym mieszkańcy.

– Postanowiłem rozszerzyć akcję "Zasługujemy na piękne miasto" o sprzątanie naszego miasta i okolic. Z własnej inicjatywy namówiłem lokalnych dzieciaków do sprzątania strasznie zaśmieconej ul. Żwirki i Wigury. W trakcie sprzątania spotkała nas miła niespodzianka, gdyż dołączyła do nas mieszkanka osiedla z dwójką dzieci – relacjonuje Marek Forsztek, który mieszka niedaleko Żwirki i Wigury. Na co dzień prowadzi własną działalność gospodarczą, ale chętnie angażuje się w działania na rzecz lokalnej społeczności.

Pan Marek podkreśla, że dzieci były oburzone tym ile znaleźli tam śmieci. – Ze zdwojoną siłą sprzątały pobocze ulicy. Wspólnie zebraliśmy dziesięć 120-litrowych worków. Zakończyliśmy akcję okrzykiem "Zasługujemy na czyste miasto" – wspomina bialczanin. W nagrodę dzieci otrzymały słodki upominek w postaci lodów.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: