Zmiany w radach nadzorczych spółek. Co z prezesami?

Zmiany w radach nadzorczych spółek. Co z prezesami?

Od lewej: Stefan Karasiński, jeden z nowych członków rady nadzorczej PEC. Piotr Tutak pożegnał się z funkcją w radzie nadzorczej PEC

BIAŁA PODLASKA Rozpoczęły się pierwsze roszady w miejskich spółkach. Pojawili się nowi członkowie rad nadzorczych w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej i Bialskich Wodociągach i Kanalizacji WOD-KAN.

Stefan Karasiński, Marcin Pieczyński oraz Przemysław Bałut - oto nowi członkowie rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zastąpili w składzie Piotra Tutaka, Marcina Jadwiszczuka i Macieja Rudnickiego. Zmian dokonano również w Wod-Kanie, tyle że znacznie mniejszych. Z rady nadzorczej odwołany został Adam Wróblewski, a na jego miejsce wszedł bialski przedsiębiorca Krzysztof Trochimiuk. Skład rady uzupełniają: Jan Guz, Dariusz Oleński, Elżbieta Kryśko i Agnieszka Szyc.

W rozmowie z "Podlasiakiem" prezydent Michał Litwiniuk przyznał niedawno, że prezesi spółek są nadal zatrudnieni na swoich stanowiskach, żaden z nich nie złożył rezygnacji i nie został przez niego zwolniony. Przypominamy, że za rządów jego poprzednika szef zmienił się w Wod-Kanie (Zygmunta Króla zastąpił Mirosław Kapłan) oraz w ZGL (Mieczysława Rutę zastąpił najpierw Robert Zaremba, a potem Bernadeta Puczka). Spółkami, w których prezesi pozostali, są Zieleń Miejska oraz PEC.

Zmiany nie są zaskoczeniem

Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej: – Zmiany w radach nadzorczych to wola mieszkańców, nie są więc zaskoczeniem. Realizuję swoje zobowiązania wobec bialczan, dostrzegając wysokie kompetencje osób związanych z miastem, które zostały powołane do rad nadzorczych.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: