Nowe trendy w turystyce

Nowe trendy w turystyce

W wyniku pandemii koronawirusa światowa turystyka została znacząco ograniczona. Coraz więcej przedsiębiorstw z tej branży zawiesza swoją działalność. Te, które wytrzymały ciężki okres, planują już nowe otwarcie, a także dostosowują swoją działalność do nowych trendów.

Według badań przeprowadzonych przez Tripadvisor, a opublikowanych przez polskiemedia.org, unikanie zatłoczonych miejsc jest obecnie priorytetem dla turystów. Ponad połowa ankietowanych preferuje wypoczynek na świeżym powietrzu. Około 70 % badanych deklaruje, że swój wyjazd będzie planować bardziej szczegółowo niż wcześniej.

Można to dostrzec na podstawie porównania danych z października 2019 r. do października roku bieżącego. Ośrodki narciarskie, nadmorskie oraz małe miejscowości przodują się na liście najszybciej regenerujących się miejsc w Europie. Otwierają też listę najczęściej wyszukiwanych miejsc zakwaterowania.

Rodzima branża turystyczna w wyniku rządowych decyzji przeżywa obecnie duży kryzys. Do tej pory nie stworzono szczegółowej strategii powrotu do „normalności”. Jednak należy nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy sytuacja się ustabilizuje, a przedsiębiorcy ponownie będą mieli możliwość samodzielnego utrzymywania swoich firm.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy