Zmiana w Wod-Kan: Bystrzyński za Kapłana

Zmiana w Wod-Kan: Bystrzyński za Kapłana

BIAŁA PODLASKA Na zwołanym 14 stycznia posiedzeniu rady nadzorczej dokonano zmiany prezesa spółki Bialskie Wodociągi i Kanalizacja Wod-Kan. Mirosława Kapłana zastąpił Janusz Bystrzyński.

Doszło do pierwszej po wyborach zmiany na stanowisku prezesa miejskiej spółki. Decyzją rady nadzorczej ze stanowiskiem pożegna się Mirosław Kapłan. – Został odwołany z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia bez świadczenia pracy – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

Kapłan trafił do Wod-Kanu w 2015 roku, a więc za kadencji prezydenta Dariusza Stefaniuka. Zaczynał jako dyrektor techniczny. Wcześniej w referendum odwołali go z funkcji wójta mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski, a na swoim koncie ma także prawomocny (z czerwca 2018 r.) wyrok za przekroczenie uprawień. Sąd orzekł, że były wójt działał na szkodę interesu publicznego. Chodzi o okres od 24 października 2012 r. do 18 grudnia 2013 r., kiedy to Mirosław K., będąc wójtem gminy, nie dopełnił obowiązku służbowego i nie dokonał zgłoszenia do Urzędu Dozoru Technicznego kotła cieczowego, zamontowanego w kotłowni olejowej (zmodernizowanej w zadaniu „Budowa sali gimnastycznej z zapleczem przy Publicznym Gimnazjum nr 2 w Krzewicy”), a następnie dopuścił do eksploatacji tego kotła, nie mając na to decyzji organu dozoru technicznego.

Jego miejsce na stanowisku prezesa Wod-Kan zajął Janusz Bystrzyński, wiceprezydent miasta w latach 1994-98, wieloletni pracownik spółki, wcześniej zatrudniony jako dyrektor Zakładu Oczyszczania Ścieków i Rozwoju. Jakie są główne założenia pracy nowego prezesa?

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 3 od 15 stycznia

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: