Zmiana w pogotowiu. Kozioł nowym dyrektorem

Zmiana w pogotowiu. Kozioł nowym dyrektorem

BIAŁA PODLASKA Tadeusz Łazowski nie jest już dyrektorem Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej. Złożył rezygnację ze stanowiska, a obowiązki kierowania pogotowiem pełni teraz jego zastępca i były komendant straży miejskiej Artur Kozioł.

– Tadeusz Łazowski złożył rezygnację, która została przyjęta przez zarząd województwa. Wniósł jednocześnie o przyjęcie na stanowisko zastępcy, na co przystał zarząd. Pełnienie obowiązków przejął obecny zastępca Artur Kozioł. We wtorek zarząd rozpatrzy wniosek departamentu zdrowia o wyrażenie zgody na wszczęcie postępowania konkursowego – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego.

Łazowski, który jest radnym Powiatu Bialskiego z klubu PSL, dyrektorem bialskiego Pogotowia został w 2016 roku. Wkrótce po odwołaniu ze stanowiska wieloletniego dyrektora Stacji  Romana Filipa, które nastąpiło w związku ze skargami i protestami załogi. Ratownicy medyczni zarzucali swojemu byłemu przełożonemu dyskryminację, zastraszanie i mobbing. W pogotowiu przeprowadzono kontrole z Okręgowego Inspektoratu Pracy i Urzędu Marszałkowskiego. W związku z patową sytuacją w Stacji i próbą uniknięcia eskalacji konfliktu Zarząd wydał decyzję o odwołaniu Filipa, a na stanowisko dyrektora powołano wtedy Łazowskiego.

Przez ten okres do Stacji zakupione zostały nowoczesne karetki, najpierw 4, na potrzeby bialskiej stacji i filii w Terespolu. A niedawno dwa nowe ambulansy zasiliły tabor filii Stacji w Radzyniu Podlaskim i punktu wyjazdowego w Międzyrzecu Podlaskim. Jeszcze podczas uroczystości przekazania nowych karetek w grudniu 2019 roku Łazowski szeroko wypowiadał się o planach na zbliżający się jubileusz Stacji modernizacją budynków socjalnych pogotowia przy ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej oraz dokończenie prac remontowych w filii w Radzyniu Podlaskim. Mówił, że w 2021 r. planowana jest poprawa standardów w punktach wyjazdowych w Parczewie, Międzyrzecu Podlaskim, Wisznicach i Terespolu. Nic wtedy nie zwiastowało zmiany.

Łazowski nie żegna się z pracą w bialskiej Stacji, będzie zastępcą dyrektora. Jak się dowiadujemy rezygnację złożył z powodów osobistych.

-Nie komentuję tej sprawy. To są powody osobiste. Nadal będę pracował w Stacji, będę zastępcą do spraw administracyjno-technicznych. Będziemy dalej pracowali, żeby Stacja mogła się rozwijać i aby jak najlepiej wykonywała swoją misję – mówi Tadeusz Łazowski.

Nowy dyrektor bialskiego pogotowia Artur Kozioł, w bialskiej SPR pracuje od grudnia 2018 r. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego, posiada uprawnienia instruktora samoobrony, sternika motorowego i płetwonurka. Wcześniej, za kadencji Dariusza Stefaniuka był komendantem Straży Miejskiej. Razem trenowali boks.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Podlasianina” od 9 marca.

Monika Pawluk

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy