Zmarł pacjent z koronawirusem, 29 chorych w szpitalu

Zmarł pacjent z koronawirusem, 29 chorych w szpitalu
fot. archiwum

REGION Zmarł kolejny pacjent z koronawirusem. Zakażonych przybywa w bardzo szybkim tempie, w bialskim szpitalu jest już 29 pacjentów z pozytywnym wynikiem.

11 lipca dotarła do nas informacja, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zmarł 86-letni pacjent z infekcją COVID-19 z szeregiem chorób współistniejących. Według stanu na 13 lipca, w bialskim szpitalu leży 29 pacjentów z wynikiem pozytywnym w kierunku COVID-19. – W izolatorium przebywa 12 osób. W obszarze COVID bialskiego szpitala znajduje się 59 łóżek, w tym 6 na IOM – uzupełnia Magdalena Us, rzecznik szpitala.

Sytuację w mieście oraz regionie komentuje prezydent miasta Michał Litwiniuk, który podjął kolejne decyzje w związku z nowymi zachorowaniami. – W Białej Podlaskiej mamy już 29 przypadków zachorowań, a w powiecie 62. Kwarantannie poddanych jest już 1700 osób. Niestety, są już dwie ofiary śmiertelne. W miejskich autobusach przywróciliśmy strefę wolną wokół kierowcy i wstrzymaliśmy sprzedaż biletów przez kierowców. Pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności - dystansie, maseczkach w miejscach publicznych jak sklepy, urzędy i punkty usługowe – mówi Litwiniuk.

Kolejne niepokojące dane napływają też od rzecznik Urzędu Wojewódzkiego, gdzie zbierane są dane z całego województwa. Powiat bialski znów przoduje, jeśli chodzi o nowe zachorowania. 13 lipca otrzymaliśmy informację o pozytywnych wynikach w kierunku COVID-19 u dwóch mężczyzn w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu bialskiego, trzech kobiet w wieku powyżej 60 lat z powiatu bialskiego oraz mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu bialskiego. Wszyscy oni mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Do 13 lipca na terenie woj. lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 820 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 582 ozdrowieńców i zarejestrowano 20 zgonów.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: