Złodziej pobił ochroniarza i uciekł z perfumami

Złodziej pobił ochroniarza i uciekł z perfumami
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Do tymczasowego aresztu trafił 20-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, podejrzany o kradzież rozbójniczą. Pracownik ochrony sklepu próbował zatrzymać go w związku z podejrzeniem kradzieży perfum. Ten jednak kilkakrotnie uderzył ochroniarza i uciekł.

W połowie miesiąca dyżurny bialskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży perfum w jednej z drogerii na terenie Białej Podlaskiej. Jak relacjonował ochroniarz sklepu, młody mężczyzna wyszedł z perfumami i kosmetykami o wartości ponad 1 tys. zł, za które nie zapłacił.

– Gdy pracownik ochrony chciał zatrzymać sprawcę, ten stał się agresywny. Nie próbując nawet rozmawiać, kilkakrotnie uderzył mężczyznę. Następnie uciekł, zabierając ze sobą skradzione produkty. Niedługo jednak cieszył się wolnością. Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy ustalili jego personalia – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Został zatrzymany do wyjaśnienia. Jest on już dość dobrze znany bialskim mundurowym. Pod koniec ubiegłego roku usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia.

Wobec 20-latka, na wniosek policji i prokuratury, bialski Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy