Złamał regułę, stał się rekordzistą

Złamał regułę, stał się rekordzistą

POWIAT BIALSKI Ponad 210 kierowców przekraczających prędkość oraz trzy zatrzymane prawa jazdy. To bilans wczorajszej akcji „Prędkość” prowadzonej przez policję na drogach powiatu bialskiego.

Rekordzistą okazał się 21-latek kierujący bmw. Mężczyzna jadąc alejami Tysiąclecia w Białej Podlaskiej po godz. 22, przekroczył dozwoloną prędkość o 91 km/h. Kierowcę ukarano mandatem, zatrzymano prawo jazdy, a na jego „konto” trafiło 10 punktów karnych. Podobnego naruszenia przepisów dopuściło się jeszcze dwóch kierujących, którzy również pożegnali się z prawem jazdy.

- Kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Jeżeli kierowca zostanie ponownie zatrzymany podczas obowiązywania zakazu kierowania pojazdami, okres ten jest wydłużany do 6 miesięcy. W przypadku kolejnego zatrzymania w tym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Podczas akcji „Prędkość” funkcjonariusze skontrolowali ponad 230 kierujących, z których aż 210 przekroczyło dozwoloną prędkość.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: