Żeromskiego do remontu, dzięki partnerstwu

Żeromskiego do remontu, dzięki partnerstwu

BIAŁA PODLASKA Dzięki umowie między samorządem a prywatnym przedsiębiorcą wykonany zostanie odcinek ul. Żeromskiego. Przy tej właśnie ulicy powstaje prężnie rozwijające się osiedle budynków wielorodzinnych.

To nie pierwszy przykład współpracy z deweloperami przy tworzeniu miejskiej infrastruktury drogowej i towarzyszącej. Przedsiębiorca Kamil Twarowski, z którym w ubiegłym tygodniu prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę, podkreślił, że jako przedsiębiorca i rodowity bialczanin odczuwa społeczną odpowiedzialność biznesu za tworzenie bezpiecznego i komfortowego otoczenia w mieście, w którym realizuje swoje projekty i mieszka.

Umowa z reprezentowaną przez niego bialską firmą KT&M zakłada wspólną budowę ul. Żeromskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Aleksandra Wereszki do skrzyżowania z ul. Tomasza Nocznickiego oraz ulicy Aleksandra Wereszki pomiędzy ul. Józefa Beka i ul. Żeromskiego w Białej Podlaskiej wraz z infrastrukturą techniczną.

– Wspólna inwestycja polegać będzie na zaprojektowaniu oraz wybudowaniu ulic, dzięki czemu wypięknieje kolejna część Białej Podlaskiej i będzie jedną z wizytówek miasta. My zapewnimy sporządzenie projektu budowlanego we wszystkich niezbędnych branżach oraz kosztorysu inwestorskiego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, jak i innych niezbędnych decyzji i pozwoleń. Firma KT&M, na podstawie sporządzonej przez nas dokumentacji projektowej, w tym projektu budowlanego wielobranżowego, przedmiaru robót oraz szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, zrealizuje wspólną inwestycję drogową – zapowiada prezydent Michał Litwiniuk.

Prace rozpoczną się po podpisaniu umowy i będą realizowane w dwóch etapach. Pierwszy ma zostać zakończony do 31 marca, a drugi do 15 grudnia przyszłego roku.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: