Ze sprzedaży mieszkań z bonifikatą spłacono część długu spółki

Ze sprzedaży mieszkań z bonifikatą spłacono część długu spółki

Mieszkanie na własność to przywilej, na który nie każdego stać. Na pewno dużo łatwiej było tym, którzy mogli kupić lokal za 10 procent jego wartości

BIAŁA PODLASKA Prawie 300 mieszkań sprzedano z bonifikatą od momentu wejścia w życie uchwały Rady Miasta, dopuszczającej taką procedurę. Miasto bezpowrotnie straciło zasoby mieszkaniowe, ale przynajmniej udało się poprawić sytuację finansową spółki ZGL.

– Czy mieszkania z zasobu miasta będzie można jeszcze kupić z bonifikatą? Czy nowa Rada Miasta zmieniła coś w tym temacie? – zapytał pisząc do naszej redakcji pan Jan.

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja. Sprzedażą mieszkań z bonifikatą zajmuje się Zakład Gospodarki Lokalowej. To ta spółka administruje zasobami mieszkaniowymi miasta, mając pod swoimi skrzydłami mieszkania socjalne i komunalne. – Obecnie w dalszym ciągu realizowana jest sprzedaż lokali, na wniosek najemcy, ale są to już pojedyncze transakcje. Jedna miała miejsce w styczniu, dwie zostaną sfinalizowane w marcu – informuje Wojciech Chilewicz, prezes ZGL.

Przypomnijmy, że uchwała została podjęta w maju 2015 roku. Z 90-procentową bonifikatą mieszkania należące do miasta mogą kupić lokatorzy, którzy zamieszkiwali je ponad 20 lat. Warunek jest jeden: nie mogą ich sprzedać w ciągu pięciu lat. Zainteresowanie kupnem mieszkania za 10 procent jego wartości było spore.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 11 od 12 marca

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: