Zbiórka nakrętek na pomoc Zosi

Zbiórka nakrętek na pomoc Zosi

Na początku lipca przed budynkiem bialskiej komendy stanęło niebieskie serce, do którego zarówno policjanci jak też mieszkańcy miasta wrzucali plastikowe nakrętki. Korki, które bardzo szybko zapełniły serce zostały przekazane rodzicom małej Zosi. Pomogą w zakupie dla niej sprzętu niezbędnego w rehabilitacji.

Na początku lipca bieżącego roku przed budynkiem bialskiej komendy stanęło niebieskie serce przeznaczone na plastikowe nakrętki. – Było to możliwe dzięki przychylności i wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka oraz jednej z bialskich firm. W działania zainicjowane przez Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciecha Czaplę oraz księdza kapelana Marcina Gościka aktywnie włączyli się policjanci i pracownicy bialskiej komendy – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Serce jako symbol otwartości na bezinteresowną pomoc innym zachęcało nie tylko do proekologicznej postawy, ale przede wszystkim do wspomagania potrzebujących. Ułatwiło też ono policjantom oraz mieszkańcom miasta zbiórkę nakrętek na rzecz chorej na SMA małej bialczanki.

Wczoraj, zebrane nakrętki zostały przekazane rodzicom 3-letniej Zosi. Dzięki temu rodzice dziewczynki będą mogli wspomóc rehabilitację i leczenie córeczki.

Oczywiście mundurowi nie poprzestaną na jednej akcji i w dalszym ciągu kontynuować będą swoje działania, zbierając i przekazując potrzebującym zebrane nakrętki. Zachęcają mieszkańców do włączenia się w akcję.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: