Zbierają na pomoc Ukraińcom

Zbierają na pomoc Ukraińcom
fot. zrzutka.pl

BIAŁA PODLASKA Obok samorządowych zbiórek na rzecz Ukrainy działają także te prywatne, zainicjowane przez mieszkańców czy właścicieli lokalnych firm. Jedną z prężniej działających jest ta zorganizowana w Grocie Solnej przy ul. Kraszewskiego 2.

Osoby skupione wokół zbiórki, gdzie setki bialczan dostarczało dary zwróciły się do redakcji z prośbą o udostępnienie zbiórki prowadzonej na rzecz dalszej pomocy.

– Większość z nas, jeszcze miesiąc temu, nie znało się osobiście. Większość z nas nie sądziło że pomoc której udzieliliśmy przekazując dary na pierwszy transport na granicę, przerodzi się w tak sprawnie działającą „instytucję” która będzie pomagać w dłuższej perspektywie czasowej. Tak powstał punkt ul. Kraszewskiego 2 w Białej Podlaskiej. Teraz jest to miejsce, w którym uchodźcy z Ukrainy otrzymują codziennie nieodpłatną pomoc, informacje i wsparcie. Organizujemy także transporty i zbiórki celowe które trafiają bezpośrednio do żołnierzy, szpitali i punktów pomocy w Ukrainie – podkreślają bialczanie.

Punkt działa od drugiego dnia wojny, a dziennie odwiedza go dziesiątki osób. – Skala potrzeb rośnie, a nasze zasoby się kończą. Do tej pory w ramach działania pro publico bono, wszystkie opłaty oraz niezbędne zakupy finansujemy z własnych środków, zbiórek organizowanych przez naszych znajomych oraz darów dostarczanych przez mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic. Nie posiadamy żadnego finansowania oraz wsparcia na pokrycie – dowiadujemy się.

Dlatego uruchomiona została zbiórka, którą można znaleźć pod linkiem www.zrzutka.pl. Dary można również przynosić do wspomnianego punktu przy ul. Kraszewskiego 2, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 11-17 oraz w soboty w godz. 9-15. Bieżące informacje publikowane są na grupie „Biała Podlaska i okolice, pomoc dla Ukrainy (mieszkanie, transport i inne)”.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: