Zatańczą studenci kilku uczelni

Zatańczą studenci kilku uczelni
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA W ramach projektu „Warto być Polakiem”, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, 29 listopada o godz. 19 odbędzie się koncert „Za nami poszła sztuka”. Zorganizuje go bialska filia Akademii Wychowania Fizycznego.

W auli Regionalnego Ośrodka Badań i Rozwoju AWF wystąpią Zespół Tańca Ludowego „AWF Warszawa”, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” z bialskiej filii AWF, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego „Kortowo”. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, wydarzenie transmitowane będzie on-line poprzez profil facebookowy AWF Biała Podlaska.

Gospodarz wydarzenia, ZPiT Podlasie, w ubiegłym roku obchodził 50-lecie działalności. Od 1970 r. Podlasie uczestniczy w prestiżowych i międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w przeróżnych zakątkach świata. Działalność zespołu oparta jest głównie na edukacji i popularyzacji tańca. Wykształcił on wielu instruktorów i animatorów, a rangę tej wieloletniej pracy podkreślają nieustannie studenci i absolwenci, którzy są związani z rozwojem i promocją rodzimej kultury. Zespół współpracuje także z lokalnym samorządem. We wrześniu w ramach kilkudniowego Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego odbył się koncert „Żakowe tańcowanie na Podlasiu”, który spotkał się z bardzo dobrym odbiorem.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy