Zagłosuj na projekt na swoim osiedlu

Zagłosuj na projekt na swoim osiedlu

Karty z oddanymi głosami można oddawać w Urzędzie Miasta

BIAŁA PODLASKA Głosowanie na projekty z budżetu obywatelskiego rozpocznie się 29 sierpnia. Głosować można poprzez wypełnienie formularza lub internetowo. Nie zwlekajmy, to my decydujemy, które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Głosowanie na kartach do głosowania rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do 9 września, a przez internet głosy można oddawać do 13 września. Głosować mogą mieszkańcy Białej Podlaskiej figurujący na liście uprawnionych do udziału w budżecie obywatelskim Białej Podlaskiej. Lista tworzona jest na podstawie bazy danych osób zameldowanych w Białej Podlaskiej oraz listy osób wpisanych do rejestru wyborców w mieście.

Mieszkańcy miasta nie figurujący na liście uprawnionych do udziału w budżecie obywatelskim mogą dopisać się do niej poprzez złożenie stosownego oświadczenia o zamieszkaniu. Oświadczenie należy złożyć osobiście w Urzędzie Miasta lub w trakcie głosowania w punktach do głosowania. Na udział w głosowaniu osoby nieletniej zgodę wyraża rodzic lub opiekun prawny, wypełniając oświadczenie na karcie do głosowania lub potwierdzając głos internetowy.

Osoba głosująca oddaje swój głos na dwa projekty na obszarze całego miasta, z zastrzeżeniem, że nie można oddać głosów na dwa projekty z tego samego obszaru. Wybór dokonywany jest poprzez wpisanie numerów projektów w odpowiednich polach karty do głosowania lub formularza internetowego.

Z jakich projektów możemy wybierać? W tym roku mamy: 7 projektów na zagospodarowanie terenu pod wypoczynek i rekreację (place zabaw, boiska), 3 parkingi, 5 ulic, skatepark, 6 chodników, 2 ścieżki rowerowe. To m.in. budowa ścieżki rowerowej przy ul. Akademickiej, budowa boiska na os. Rejtana, remont drogi dojazdowej przy ul. Lotniczej, wybieg dla psów przy ul. Olszowej czy chodnik i droga na ul. Stefana Batorego. Pełna lista projektów ze wszystkich okręgów znajduje się na stronie www.bo.bialapodlaska.pl.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: