Zachęcali do zakładania działalności

Zachęcali do zakładania działalności

BIAŁA PODLASKA W Urzędzie Miasta odbyła się w miniony piątek 22 listopada konferencja „Otwieraj i rozwijaj biznes w Białej Podlaskiej”, podczas której zaprezentowano działania wspierające rozwój przedsiębiorczości w mieście.

Spotkanie otworzył prezydent miasta Michał Litwiniuk. W swoim przemówieniu zaprezentował instrumenty podatkowe zachęcające przedsiębiorców do inwestowania w Białej Podlaskiej. Później Michał Romanowski, naczelnik wydziału rozwoju miasta, omówił projekt „Załóż firmę i odnieś sukces”, wspierający rozpoczęcie działalności gospodarczej.

– Przedstawimy wszelkie instrumenty pozwalające założyć i rozwijać biznes w Białej Podlaskiej. Postaram się zachęcić uczestników do wzięcia udziału w projekcie, który zakłada kompleksowe wsparcie w przypadku zakładania działalności gospodarczej. Przewiduje ono udział w szkoleniach, doradztwo indywidualne i grupowe, bezzwrotną dotację do 27 tys. zł, udział mentora w procesie zakładania działalności oraz wsparcie 1,4 tys. zł co miesiąc w prowadzeniu działalności – mówił tuż przed konferencją. Rekrutacja do projektu rozpocznie się niebawem. Więcej informacji na stronie internetowej miasta www.bialapodlaska.pl.

Więcej w papierowymi cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasianin od 26 listopada

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: