Wysokie mandaty za przekroczenie prędkości o ponad 60 km/h

Wysokie mandaty za przekroczenie prędkości o ponad 60 km/h
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Policjanci bialskiej grupy Speed zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który mocno przekroczył dopuszczalną prędkość. Stracił on prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł. Dzień wcześniej podobny mandat otrzymał 23-latek, który na E30 pędził niemal 160 km/h.

22 marca po godzinie 16.30 na ulicy Kolejowej w Międzyrzecu Podlaskim policjanci bialskiej grupy Speed zauważyli kierowcę volkswagena passata, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 65 km/h. Za kierownicą auta siedział 31-letni obywatel Gruzji, mieszkający na terenie powiatu bialskiego. Tłumaczył, że spieszy się tak bardzo do pracy. Został ukarany mandatem w kwocie 2 tys. zł. Jego konto zwiększyło się o 14 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Tak samo wysokim mandatem ukarany został 23-letni obywatel Białorusi, zatrzymany dzień wcześniej, 21 marca, w Terespolu na krajowej E30. Mężczyzna pędził osobowym land roverem niemal 160 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 66 km. Jego poczynania uwiecznił policyjny wideorejestrator. Również w tym przypadku na koncie kierowcy pojawiło się 14 punktów karnych. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył tym, że chciał jak najszybciej dotrzeć na przejście graniczne.

– Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych – podkreśla rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy