Wyremontowali warsztaty mimo pandemii

Wyremontowali warsztaty mimo pandemii

BIAŁA PODLASKA W bialskich szkołach prowadzone są prace remontowe. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o odnawianym boisku przy Szkole Podstawowej nr 9. Dziś zaglądamy do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2.

Obecna sytuacja pozwala wykorzystać czas nieobecności uczniów na prace porządkowe i remonty. Tak też dzieje się właśnie w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury, gdzie przeprowadzono remont w pomieszczeniach warsztatów szkolnych.

– To zasługa jednego z pracowników placówki, Zdzisława Brzyskiego. Dzięki jego zaangażowaniu zostały wyremontowane korytarze w budynku. Prace obejmowały naprawę ubytków oraz malowanie sufitów i ścian o powierzchni prawie 600 mkw. To ogromna praca, w wyniku której odnowione wnętrze zyskało nowy wygląd, a estetyczne otoczenie wpłynie pozytywnie na samopoczucie osób w nim przebywających, w tym przypadku uczniów i nauczycieli zawodu – informuje Iwona Kuzawińska, nauczycielka w ZSZ nr 2.

Warsztaty szkolne stanowią bowiem integralną część Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. To tutaj znajduje się duża część pracowni, w których uczniowie technikum oraz szkoły branżowej I stopnia odbywają zajęcia praktyczne i zdobywają umiejętności zawodowe.

Aktualną ofertę placówki, przygotowaną na rok szkolny 2020/2021, można sprawdzić na stronie internetowej www.zsz2.dl.pl.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy