Wyłączył agregat w sklepie. 41-latek odpowie za poniesione straty

Wyłączył agregat w sklepie. 41-latek odpowie za poniesione straty

BIAŁA PODLASKA Za zniszczenie mienia odpowie 41-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest wyłączenie agregatu w jednym z bialskich sklepów. W efekcie doszło do rozmrożenia znajdujących się w sklepowych lodówkach produktów. 

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Białej Podlaskiej. Właściciel sklepu poinformował policję, że ktoś wyłączył znajdujący się na zewnątrz agregat zasilający w prąd trzy  lodówki.

– Doprowadził do rozmrożenia znajdujących się w nich produktów. Do zdarzenia doszło już po zamknięciu sklepu. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 7 tys. zł. Dodatkowo wszystkie produkty musiały zostać zutylizowane – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Policjanci ustalili mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego czynu. To 41-letni  mieszkaniec Białej Podlaskiej. W czwartek 23 kwietnia mężczyzna został zatrzymany. – W trakcie rozmowy z zatrzymującymi go policjantami mężczyzna przyznał, że wyłączył agregat. Nie był jednak w stanie wyjaśnić powodu swojego postępowania, tłumacząc się wypitym alkoholem. Mężczyzna usłyszał już zarzut i dobrowolnie poddał się karze- dodaje rzecznik bialskiej Policji. 

O losie 41-latka zadecyduje sąd.  Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: