Wygrane MOSiR Huraganu i Podlasia

Wygrane MOSiR Huraganu i Podlasia

Do Huraganu powrócił Bartłomiej Tkaczuk

Przygotowania naszych drużyn piłkarskich do nowego sezonu przekroczyły półmetek. W minionym tygodniu rozegrały one cztery mecze kontrolne. Dwa zwycięstwa odniósł MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski.

Trzecioligowcy z Radzynia Podlaskiego najpierw skonfrontowali swoje siły z sąsiadem zza miedzy, czyli MOSiR Huraganem, by trzy dni później również na swoim boisku podjąć Stal Kraśnik. W pierwszym ze sparingów niespodziewanie zwyciężył beniaminek czwartej ligi 2:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w pierwszej połowie Kacper Kania a po przerwie wygraną zespołowi trenera Damiana Panka zapewnili: Kacper Waniowski i Adam Wiraszka. Drugi zakończył się bezbramkowym remisem.

W składzie Orląt dostrzec można było m.in. pozyskanego z Lechii Tomaszów Mazowiecki Rafała Nowaka, testowanych zawodników Podlasia – Artura Renkowskiego i Mariusza Chmielewskiego oraz filigranowego Stefana Imbronjeva z akademii Chicago Fire (USA), Filipa Pietrusiewicza z Unii Hrubieszów, Michała Sadowskiego z ŁKS Łomża i wychowanka Łukasza Samociuka, który ostatnie trzy sezony grał w Gromie Kąkolewnica.

Za niespodziewany należy też uznać wynik sparingu Chełmianki z Podlasiem, ale kto go obserwował, to nie był nim zaskoczony. Trzecioligowiec zasłużenie uległ w sobotę skrzywdzonym trzy dni wcześniej przez piłkarską centralę bialczanom (choć nic nie zawinili, mają grać klasę niżej – czytaj na str. 29) 0:2. Pierwszego gola zdobył Kamil Dmowski, a drugiego z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką, Michajlo Kaznocha. Podlasie reprezentowali: Maciej Wrzosek i Maciej Zagórski w bramce oraz Tomasz Andrzejuk, Mateusz Konaszewski, Kaznocha, Tomasz Nieścieruk, Jarosław Kosieradzki, Dmowski, Olaf Martynek i Kacper Dmitruk, a także pięciu zawodników testowanych.

Po wygranej ze Spomlekiem, w sobotę MOSiR Huragan zagrał jeszcze u siebie z Włodawianką Włodawa i ponownie zwyciężył, tym razem 4:1. Wprawdzie wynik z wolnego otworzyli goście, ale później trafiali już tylko podopieczni trenera Damiana Panka. Łupem bramkowym podzielili się: Waniowski, Igor Paczuski, Wiraszka i Bartłomiej Tkaczuk.

W najbliższych dniach meczowy terminarz naszych ligowców obejmuje cztery pozycje. Orlęta-Spomlek podejmą w środę 31 lipca Victorię Sulejówek a w sobotę Wisłę Puławy, natomiast Podlasie zagra w piątek o godz. 17 na stadionie AP TOP-54 z juniorami tego klubu, zaś MOSiR Huragan dzień później z Cresovią Siemiatycze.

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: