Wtargnęli do lokalu i ukradli pieniądze

Wtargnęli do lokalu i ukradli pieniądze

BIAŁA PODLASKA  5 podejrzanych o dokonanie rozboju na pracownicy jednego z lokali usługowych w Białej Podlaskiej trafiło do aresztu tymczasowego. Do zdarzenia doszło na początku lutego, a łupem sprawców padła gotówka w kwocie 1300 złotych.

W ubiegłym tygodniu zamaskowani sprawcy, wykorzystując moment otwarcia drzwi przez wychodzące z lokalu usługowego osoby, wtargnęły do środka. Grożąc kobiecie pozbawieniem życia skradli znajdującą się w kasie gotówkę. Straty oszacowane zostały na kwotę 1300 złotych. W trakcie zdarzenia pokrzywdzona wykorzystała moment nieuwagi napastników i uciekła z lokalu. Działania funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie personaliów osób podejrzanych o dokonanie rozboju. – Okazało się że to mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 17-41-lat. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dwie osoby początkowo weszły do lokalu, by umożliwić wtargnięcie tam pozostałej trójce – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia. W środę 10 lutego wobec całej piątki Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 39-latka oraz jej o dwa lata starszy znajomy, odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywali karę za podobne przestępstwo. O dalszym ich losie zdecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: