Wspólny Świat gości uchodźców. Anna Chwałek: Jestem dumna z mojego zespołu

Wspólny Świat gości uchodźców. Anna Chwałek: Jestem dumna z mojego zespołu
BIAŁA PODLASKA Miasto Biała Podlaska przygotowało dwa miejsca kwaterunku dla uchodźców z Ukrainy. To siedziba Stowarzyszenia Wspólny Świat oraz hotel Edwarda Tomaszuka zlokalizowany przy ul. Łomaskiej. 4 marca prezes stowarzyszenia poinformowała, że większość przygotowanych pokoi jest już zajęta.
Ten trudny dla nas wszystkich tydzień zamykamy informacją, że większość pokoi, którymi dysponuje Stowarzyszenie „Wspólny Świat” dla naszych gości z Ukrainy jest już zajęta. W naszych pomieszczeniach znalazło schronienie czterdzieści osób…
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Białej Podlaskiej  za ogromny odzew i chęć pomocy naszemu stowarzyszeniu. Za okazaną nam życzliwość i konkretne rzeczowe wsparcie, za telefony, które ciągle dzwonią, za wzruszające rozmowy… Za wszelkie pytania czego potrzebujemy. Serce rośnie kiedy widzimy jak bardzo jesteśmy się w stanie zjednoczyć w obliczu ludzkiej tragedii.  Nie mogę każdemu z osobna podziękować za okazaną nam dobroć. Więc póki co w tej formie wspólnie z kadrą i rodzicami mówimy: dziękujemy! Nie zapomnimy nigdy tego ogromnego zrywu dobrych serc. I prosimy: bądźcie nadal z nami!
Jestem dumna z mojego całego zespołu pracowników zaangażowanych w organizację pobytu uchodźców w Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Na co dzień pomagamy innym, niby przywykliśmy do naszych działań , ale pomaganie tym, którzy uciekają przed wojną to nowe i bardzo poruszające doświadczenie… Tym bardziej słowa uznania dla kadry Wspólnego Świata, która niesie pomoc tym, którzy do nas przybyli.
Dziękuję rodzicom, którzy zawsze nam pomagają, a teraz jeszcze dodatkowo znajdują czas i fundusze na to żeby dać coś od siebie kolejnym osobom w potrzebie”
Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia Wspólny Świat

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy