Wpadł w poślizg na zaśnieżonej nawierzchni i uderzył w tira

Wpadł w poślizg na zaśnieżonej nawierzchni i uderzył w tira
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Do groźnego wypadku doszło w piątkowy ranek na drodze krajowej pod Międzyrzecem Podlaskim. Kierowca audi, mimo trudnych warunków drogowych – śniegu i lekkiego mrozu – jechał zbyt szybko i wpadł w poślizg. Po zderzeniu z tirem, oba pojazdy wylądowały w rowie.

Wypadek rozegrał się w piątek 9 lutego przed godziną 4 rano na drodze krajowej nr 19 w Międzyrzecu Podlaskim. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem audi 37-letni mężczyzna na zaśnieżonej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w bok jadącego z przeciwka samochodu ciężarowego. Scanią kierował 35-latek. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca audi.

– Kierujący pojazdami byli trzeźwi, co wykazało przeprowadzone badanie. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla. – Zima jest okresem szczególnie trudnym dla kierowców. Ujemne temperatury i opady powodują, że nawierzchnia jest śliska, co wymaga wzmożonej ostrożności. W takiej sytuacji łatwo wpaść w poślizg, bo droga hamowania się wydłuża, przez co nie zawszę w porę jesteśmy w stanie zareagować. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu i wziąć pod uwagę swoje bezpieczeństwo i innych.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy