Wokalistki zespołu Chwilka wyśpiewały czołowe lokaty

Wokalistki zespołu Chwilka wyśpiewały czołowe lokaty

Laureatki festiwalu w Nowym Sączu dumnie prezentują swoje dyplomy

BIAŁA PODLASKA Świetny występ zaliczyły wokalistki zespołu Chwilka podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek", który trwał od 2 do 7 lipca w Nowym Sączu. Wykonania takich utworów jak "Kukułeczka" i "Ada, to nie wypada" oczarowały jury.

Lipiec jest szczęśliwy dla młodych wokalistek z zespołu Chwilka, działającego przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek" zaprezentował się tercet wokalny w składzie Magdalena Bancarzewska, Zuzanna Krajewska i Kornelia Najdychor oraz 6-letnia Wiktoria Bułhak.

Podczas festiwalu zaprezentowali się najlepsi młodzi wykonawcy z różnych zakątków Polski i nie tylko. Warunkiem był wybór utworu dziecięcego. – Rekrutacja była dwuetapowa. Nagraliśmy a cappella utwór z listy, którą zaproponowali organizatorzy, i wysłaliśmy płytę. Postawiliśmy na gospelową piosenkę "Alleluja", którą wykonaliśmy dwugłosowo – wspomina Ireneusz Parafiniuk.

Nie mogło też zabraknąć piosenki "Kukułeczka", która podbiła serca jurorów, a niektórzy zastanawiali się, czy dziewczyny z Chwilki na pewno śpiewają na żywo. Brzmiało to bowiem niezwykle czysto, jury prosiło nawet o bis. Wyszło świetnie, co skutkowało najwyższą nagrodą festiwalu, a więc Grand Prix. Podziękowania otrzymał także instruktor Chwilki, a drugą nagrodę przyznano Wiktorii Bułhak. Mama dziewczynki nie kryje dumy. Przyznaje, że przygotowania do występów wymagają poświęcenia, tym bardziej że dziewczynka nie umie jeszcze czytać – nauka tekstów piosenek jest więc nieco trudna.

Co ciekawe, dziewczęta w tym składzie jeszcze nie występowały, szczególnie przed taką publicznością. Najmłodsza wokalistka przyznaje, że nie stresowała się przed wejściem na scenę. – Ćwiczę nie tylko na próbach, ale śpiewam też w domu. Nowy utwór był wyzwaniem, ale zabrałam się do pracy i nauczyłam się go. Stresu nie było, na festiwal pojechałam z mamą i siostrą – mówi Wiktoria. Wraz z rodziną mieszkają w Tuliłowie, na zajęcia śpiewu przyjeżdżają raz w tygodniu.

Relację z festiwalu już niedługo będzie można obejrzeć na kanale TVP ABC oraz TVP Polonia. Oprócz występów młodych artystów wyemitowane zostaną także ujęcia nagrywane podczas ich pobytu w Nowym Sączu i okolicach. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu BCK i firmy Edwood.

Chwilka już przygotowuje się do kolejnych występów. Wokaliści ćwiczą utwory, które zaśpiewają podczas rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji zorganizowany zostanie specjalny koncert, o którym napiszemy w sierpniowych wydaniach "Podlasiaka".

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: