Włącz się w rowerową rywalizację

Włącz się w rowerową rywalizację

Miłośników jazdy na rowerze w Białej Podlaskiej nie brakuje

BIAŁA PODLASKA To propozycja dla każdego, kto lubi jazdę na rowerze. We wrześniu rusza rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Wystarczy zainstalować aplikację na swoim smartfonie.

Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk wraz z sekcją rowerową TKKF Krzna Biała Podlaska, Kolarską Grupą Bialską, grupą rowerową przy parafii NMP w Białej Podlaskiej, Szkolnymi Klubami Sportowymi oraz Centrum Informacji Turystycznej zapraszają do wzięcia udziału w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rozpocznie się ona we wrześniu.

O co dokładnie chodzi? Rywalizacja polega na przejechaniu rowerem jak największej liczby kilometrów na rzecz wybranego miasta, zarejestrowanych za pomocą specjalnej aplikacji „Rowerowa Stolica Polski”. Informacje o przedsięwzięciu oraz o tym, jak dołączyć do zabawy, znajdziemy na stronie: www.rowerowastolicapolski.pl. Zliczanie kilometrów rozpoczyna się we wrześniu, ale już od 1 czerwca (do 16 sierpnia) można było przyłączyć się do zabawy w ramach oficjalnego treningu.

Warto dodać, że w Białej Podlaskiej działa kilka formalnych i nieformalnych grup rowerowych. Skrzykują się na portalach społecznościowych lub w zakładach pracy i regularnie wyruszają w rowerowe trasy. Ułatwieniem w poruszaniu się po Białej Podlaskiej są nowe ścieżki rowerowe, które powstały m.in. wzdłuż ulic Łomaskiej, Brzeskiej czy Janowskiej.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: