Wkrótce ruszą dalsze prace na Warszawskiej

Wkrótce ruszą dalsze prace na Warszawskiej

BIAŁA PODLASKA Prezydent Michał Litwiniuk przekazał 13 lipca plac budowy pod III etap przebudowy ul. Warszawskiej. To odcinek od posesji 65A do skrzyżowania z obwodnicą miasta o długości 1400 m.

– Na ten projekt o wartości niemal 10 mln zł pozyskaliśmy dofinansowanie z FDS w wysokości prawie 7 mln zł. Nasz wkład własny z kolei to blisko 2 mln 900 tys. zł. Prace rozpoczną się za około dwa tygodnie, kiedy zaakceptowany zostanie projekt tymczasowej organizacji ruchu – zapowiada prezydent.

Umowa na realizację inwestycji została podpisana 8 lipca w Urzędzie Miasta. Odcinek, który zostanie zrealizowany w ramach umowy, rozpoczyna się przy posesji nr 65a i kończy się na skrzyżowaniu z obwodnicą miasta. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Transbet Mariana Wojtiuka. Warto dodać, że zaproponowana kwota jest nawet niższa od tej zaproponowanej w przetargu i wynosi 9,3 mln zł.

– Będzie to 1400 m ulicy Warszawskiej, dzięki czemu zyska ona swój nowoczesny kształt. Inwestycja obejmować będzie budowę nie tylko pasów ruchu na jezdni, ale też ciągu pieszo-rowerowego o szerokości prawie 3,5 m, budowę przejścia dla pieszych wyposażonego w wyspy dzielące, czterech zatok autobusowych wyposażonych w perony, zjazdów po obu stronach ulicy, kanalizacji deszczowej, uzupełnienie oświetlenia oraz przebudowę sieci uzbrojenia – zapowiada prezydent Litwiniuk. I dodaje: – Cieszymy się z dynamicznego rozwoju układu drogowego miasta. Sukcesywnie ten proces realizujemy.

Na ten moment finalizowany jest drugi etap budowy ul. Warszawskiej między skrzyżowaniem z ul. Kopernika a posesją nr 65a. To inwestycja dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych kwotą 8,3 mln zł. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku dofinansowanie sięga 70 proc. kosztów kwalifikowanych całej inwestycji.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy