Wiosna Szabluka

Wiosna Szabluka

Franciszek Szabluk (w środku) jako mistrz Ukrainy

W ostatnim wiosennym starcie Franciszek Szabluk z ULPKS „Gaj” Zalesie zdobył złoty medal w otwartych mistrzostwach Ukrainy w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach w Odessie, w których udział wzięli reprezentanci dwunastu państw, okazał się najlepszy w kategorii open do lat 40 w kategorii wagowej 100 kg, uzyskując wynik 220 kg.

Podlasianin po raz kolejny próbował zaliczyć w wiele większy ciężar, ale wyciśnięcie ćwierć tony ponownie nie powiodło się, w czym najbardziej przeszkodziła zbyt wysoka temperatura, sięgająca w hali blisko 40 stopni C. O wymarzony wynik 250 kg powalczy w październiku na mistrzostwach świata, które odbędą się w Nove Zamky (Słowacja).

Tegoroczna wiosna to szereg sukcesów naszego podlaskiego siłacza. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zdobył międzynarodowe mistrzostwo Polski GPC w Zalesiu (230 kg), mistrzostwa świata WPA w Łucku (245 kg) oraz mistrzostwo Europy GPC na Węgrzech (227,5 kg). Ostatni sukces w postaci mistrzostwa Ukrainy zawdzięcza Danielowi Tomaszukowi z bialskiej firmy Pol-Kres Edwood, który sfinansował mu wyjazd do Odessy. Za pośrednictwem „Podlasiaka” serdecznie mu za to dziękuje.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy