Wielkie sprzątanie miasta

Wielkie sprzątanie miasta

W akcji sprzątania wzięło udział 60 osób dorosłych i dzieci

MIĘDZYRZEC PODLASKI 1,4 tony zalegających w różnych zakątkach miasta śmieci udało się zebrać mieszkańcom uczestniczącym w akcji pod hasłem "Wielkie sprzątanie na koniec lata". 

W akcji wzięło udział 60 osób dorosłych i dzieci. Chętni spotkali się w centrum miasta, gdzie otrzymali worki na śmieci i rękawiczki. Potem ruszyli w wybrane przez siebie miejsca: do parku Potockich, na międzyrzeckie jeziorka i teren za cmentarzem żydowskim. W ponad godzinę zebrali aż 1,4 tony odpadów.

To już trzecia w tym roku akcja, podczas której mieszkańcy wspólnie porządkują teren miasta. Wcześniej międzyrzeczanie brali udział w ploggingu, czyli w bieganiu połączonym ze sprzątaniem, a także operacji „Czysta rzeka”.

- Jesteśmy podbudowani frekwencją. Ucieszyła nas szczególnie obecność dzieci, bo akcja ta miała też wymiar edukacyjny. Oczywiście, że wolelibyśmy, aby tego typu przedsięwzięcia nie były konieczne, ale wierzymy, że jest to dobry sposób na uświadomienie innym, że warto dać coś z siebie, że warto dbać o najbliższe otoczenie. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na sprzątanie miasta – podkreśla Paweł Łysańczuk, wiceburmistrz Międzyrzeca Podlaskiego, który także uczestniczył w akcji.

Sprzątanie zakończyło się ogniskiem na polu biwakowym. W podziękowaniu za udział w akcji najmłodsi otrzymali słodycze i drobne upominki a dorośli sadzonki dębów.

Organizatorzy dziękują za wsparcie: Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych, Monice i Mariuszowi Kostkom (pensjonat „Cud miód”), Nadleśnictwu Międzyrzec, Międzyrzeckiej Grupie Biegowej oraz za udział w akcji 31. Gromadzie Zuchów „Wesołe Tygryski” przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz 28. Drużynie Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Czarne stopy” działającej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: