Wielkie gwiazdy na bluesowym festiwalu

Wielkie gwiazdy na bluesowym festiwalu

BIAŁA PODLASKA Za dwa tygodnie amfiteatr w parku Radziwiłłowskim ponownie rozbrzmiewać będzie muzyką. Świętujące ćwierćwiecze istnienia Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe organizuje po raz piętnasty Biała Blues Festiwal.

Blues wyjątkowo dobrze przyjął się w grodzie Radziwiłłów, w czym wielką zasługę ma Jarosław Michaluk, animator i dyrektor festiwalu. Dzięki jego inwencji co roku fani tej muzyki mogą liczyć na znakomite grono wykonawców. Tak będzie i w tym roku. W niedzielę 22 maja o godz. 17 rozpocznie się kolejna odsłona festiwalu z udziałem trzech wykonawców: Lublin Street Band, amerykańskiej wokalistki Siggy Davis, wspomaganej przez zespół Gorczyca i Przyjaciele, oraz grupy Guitar Worskop wrocławskiego wirtuoza gitary Leszka Cichońskiego. Koncerty poprowadzi dziennikarz radiowej Jedynki Marcin Kusy.

Festiwalowi pod patronatem prezydenta miasta Biała Podlaska będzie towarzyszyła licytacja, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc humanitarną Ukrainie. Będzie można nabyć m.in. płyty artystów występujących podczas festiwalu, grafiki festiwalowe oraz zdjęcia muzyków z minionych edycji, wykonane przez firmę Fotos. Bilety w cenie 60 zł są już dostępne w przedsprzedaży online na www.niezla-sztuka.pl, a także w pizzerii Roma przy ul. Brzeskiej 1, tel. 781 554 553, kawiarni Coffeelove przy placu Rubina 11-14, tel. 693 890 281, oraz w sklepie muzycznym Music Audio przy ul. Janowskiej 11, tel. 83 342 57 47.

Czytelnicy „Podlasianina” mogą liczyć na bezpłatną wejściówkę od organizatora festiwalu. Trzeba odpowiedzieć na pytanie w kuponie, wypełnić go, a potem dostarczyć do piątku 13 maja do naszej redakcji (pocztą lub osobiście).

Lublin Street Band to porywająca orkiestra zarażająca pozytywną dawką jazzowo-funkowej energii. W Białej Podlaskiej wystąpi z rozszerzoną sekcją rytmiczną. Zagra mieszankę jazzu, funka, soulu, autorskie kompozycje i zupełnie nowe aranżacje utworów znanych z filmów gangsterskich.

Siggy Davis jest czarnoskórą, charyzmatyczną, obdarzoną potężnym głosem wokalistką, pochodzącą z Nowego Jorku. Przez lata występowała na deskach teatrów na Broadway’u, grała też w filmach Spike’a Lee oraz Briana de Palmy. Jej występ to energetyczna mieszanka bluesa, soulu oraz jazzu.

Natomiast Leszek Cichoński w towarzystwie czterech instrumentalistów zaprezentuje własne wersje standardów bluesowych, utworów Jimiego Hendrixa, BB Kinga, Carlosa Santany i Tadeusza Nalepy. To pod jego dyrekcją od 2003 roku, w maju, na Rynku we Wrocławiu, Wielka Gitarowa Orkiestra wykonuje utwory Hendrixa w ramach Thanks Jimi Festival. Pod względem liczebności uczestniczących w niej gitarzystów osiągnięto kilkukrotnie rekord, który został zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: