Wielki zjazd absolwentów we wrześniu

Wielki zjazd absolwentów we wrześniu

Trwają zapisy na zjazd absolwentów I LO im. I.J. Kraszewskiego i II LO im. E. Plater. Spotkanie byłych uczniów tych szkół zaplanowane jest na wrzesień.

Zjazd absolwentów odbędzie się w dniach 14-16 września. Organizatorzy zachęcają do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, który znajdziemy na stronie www.kraszak.pl/zjazd. Jeżeli ktoś nie ma dostępu do internetu, może wypełnić formularz w sekretariacie każdej z tych szkół.

Zjazd będzie dużym wydarzeniem kierowanym do wszystkich osób związanych z Platerką i Kraszakiem: od absolwentów, przez nauczycieli, po rodziców. – Jego celem jest integracja pokoleń, spotkanie po latach, wspólna rozmowa i oczywiście zabawa – mówi Karol Sudewicz, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Jaki jest ramowy plan wrześniowego spotkania? Rozpocznie się ono 14 września w Roskoszy, a następnego dnia uczestnicy wezmą udział we mszy oraz balu absolwentów, który odbędzie się w hali AWF przy ul. Marusarza. Organizatorzy szacują, że pojawi się na nim kilkaset osób, a łącznie podczas wszystkich wydarzeń związanych ze zjazdem nawet 1,5 tysiąca osób. W programie wydarzenia, oprócz spotkań z nauczycielami i zwiedzenia szkół, zaplanowane jest także zwiedzanie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, mecze towarzyskie oraz wycieczka do Muzeum Południowego Podlasia.

Zjazdy absolwentów tych dwóch bialskich ogólniaków są już tradycją nie tylko obu szkół, ale i miasta. Organizowane są co dziesięć lat, a tegoroczny zjazd będzie już dziewiątym w historii. Pierwsze spotkania organizacyjne odbyły się już jakiś czas temu, jeszcze za życia ówczesnego prezesa Koła Bialczan Marka Światłowskiego, który był bardzo aktywny podczas przygotowań do poprzednich zjazdów.

Więcej informacji już wkrótce. Szczegółowy program zjazdu dostępny jest na stronie internetowej I LO.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: