Wiedzą kto rzucił butelką w autobus

Wiedzą kto rzucił butelką w autobus
fot. archiwum i KMP w Białej Podlaskiej

BIAŁA PODLASKA Bialscy funkcjonariusze zatrzymali 26-latka podejrzanego o wybicie szyby w autobusie miejskim. Do zdarzenia doszło w połowie października ubiegłego roku na terenie Białej Podlaskiej. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie października ubiegłego roku bialscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia autobusu komunikacji miejskiej. – Nieznany sprawca rzucił w jedną z bocznych szyb butelką po piwie wybijając ją, uszkodził również panel boku wewnętrznego pojazdu. Na szczęście w chwili zdarzenia wewnątrz autobusu nie było pasażerów i zdarzenie zakończyło się jedynie na uszkodzeniach pojazdu – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik Komendy Miejskiej Policji.

Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 2 tys. zł. Kierowca auta dodał, że po zdarzeniu grupka młodych osób w tym sprawca podeszła, żeby sprawdzić co się stało, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że udział w zdarzeniu może mieć 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Dzisiaj wandal usłyszał zarzuty i przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym tego dnia alkoholem.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pobawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: