Więcej zieleni, miejsc do odpoczynku i rekreacji

Więcej zieleni, miejsc do odpoczynku i rekreacji
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA Spółka miejska Zieleń wygrała przetarg na wykonanie różnych mebli miejskich i donic, w tym tzw. parkletów. Dzięki temu miejska przestrzeń zyskuje nowoczesny wygląd.

Trwa montaż elementów architektury miejskiej w ramach projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”. Prace zostały już wykonane m.in. na placu Wolności i w jego sąsiedztwie. To chociażby 16 nowych stojaków rowerowych oraz 14 donic. W okolicy pomnika J.I. Kraszewskiego powstaną nowe ławki i kosze na śmieci.

Przy ul. Browarnej i Łaziennej zamontowane zostały już stojaki na rowery, donice, kosz na śmieci oraz ławka, co stanowi uzupełnienie istniejącej już infrastruktury. Miejsce to zyskało bardziej przyjazny wygląd i stanowi miejsce odpoczynku dla mieszkańców czy turystów.

Nowością w przestrzeni miejskiej są tzw. parklety, czyli niewielkie miejsca do odpoczynku z siedziskami i zielenią, najczęściej powstające z przekształcenia miejsc parkingowych. Wprowadza się je przede wszystkim na ulicach zdominowanych przez samochody lub tam, gdzie chodnik jest zbyt wąski. Polegają na zmianie funkcji przestrzeni parkingowej w przyjazną pieszym. Jeden z parkletów powstał w sąsiedztwie dworca PKP, a uzupełnił go kosz do segregacji śmieci. Dwa kolejne staną wkrótce w innych miejscach miasta.

Projekt obejmował również montaż przejazdów rowerowych w trzech wskazanych miejscach w rejonie skrzyżowań alei Tysiąclecia z Brzeską i z Narutowicza, gdzie powstały też podpórki dla rowerów, pozwalające na bezpieczne zatrzymanie się przed światłami albo przed włączeniem się do ruchu.

*materiał promocyjny

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy